... prodej mléka ze dvora ...

... od jara 2016 máme schválený prodej mléka ...

Kozí mléko si můžete zakoupit přímo u nás v Kozím JZD Pobučí  :)

Objednejte si kozí mléko...

Kozí mléko je sezonní záležitostí, kdy po odstavení kůzlat 
sezóna začíná v dubnu a končí někdy v říjnu...

+420 605 977 218


... KOZÍ MLÉKO ...

Kozí mléko je určené pro všechny, kteří pečují o své zdraví.

... v minulosti nebylo ve vesnici rodiny, která by nechovala kozu tzv. krávu chudých.

Účinky kozího mléka znali již staří Římané, v té době bylo kozí mléko považováno za                ,,elixír krásy a dlouhověkosti,,

...v současnosti se o kozím mléku začíná opět mluvit a přisuzují se mu téměř zázračné účinky, právě jeho jedinečným složením. Ze světových výzkumů vyplývá, že kozí mléko pozitivně působí na lidský organizmus a pomáhá léčit mnohé civilizační choroby dnešní doby.

Je cenné pro svoji lehkou stravitelnost, pravidelná konzumace kozího mléka vede ke snížení nervozity, stresu, příznivě působí při kloubových onemocněních, regulaci vlhkosti pleti, onemocněních kůže. Je též určené pro lidi trpících alergií na mléko kravské.

Kozí mléko má vyšší obsah fosforu, vápníku a vitamínu D, ale především odlišné složení bílkovin a tuků, které jej činí stravitelnějším a povětšinou je snášeno bez problémů jak u dětí, tak u dospělých.

Kozí mléko pozitivně působí:

- na nervovou soustavu, jeho pravidelnou konzumací dochází ke snížení nervozity, stresu, mnohým ženám trpících migrénou pomůže vyloučení kravského mléka a výrobků z něho

- kozí tuk příznivě působí i při kloubových onemocněních

- zlepšuje imunitní systém a celkovou kondici

- působí pozitivně při astmatických onemocněních kůže

- při onemocněních trávícího traktu a přidružených orgánů (játra, slinivka)

- výzkumy uvádějí, že asi 7,5% dětí je alergických na kravské mléko, ale 60-70% z nich není alergických na mléko kozí

- jako prevence nádorových nemocí - bylo zpozorované, že organizmus kozy je schopný vytvářet si účinné protilátky a proto nikdy neonemocní na rakovinu - a dále jsou známé případy lidí s onemocněním na TBC, kteří se celkem vyléčili po dietě, v které bylo zařazené kozí mléko.

V dnešní době se stále více mluví o kozím mléku a jeho skvělých účincích, proto bychom se měli navracet ke kozímu mléku, které bylo kdysi v našich zemí běžně dostupné.